През 2021 г. гласувах за Радев, но неналоженото от него вето във връзка с хомофобните поправки в закона през 2024 г., ме разочарова тотално. Тази вечер, когато станах обект на замеряне с фасове заради сексуалната ми ориентация, за пореден път се присетих, че хомофобията се отглежда, включително от политици, които не смеят да се възпротивят на нея, за да не загубят избиратели.
Аз няма да пусна вот за негов проект, но въпреки всичко може би включването му ще е полезно за българската политика и управление, което тотално буксува и сме в спирала от избори на избори и между тях кратковременни и неустойчиви правителства.
Както писах и през декември, обаче, това ще зависи от хората. Дали те ще излязат да гласуват, или пак ще пасуват.
